Remote DBA Services

RDBA ( Remote Database Administrator) Hizmeti

Günümüzde çoğu şirket maliyet nedeniyle kendi bünyesinde veritabanı yöneticisi (DBA) bulunduramamaktadır. Bu görevi veritabanı uzmanı olmayan ancak temel veritabanı işlemlerini bilen yazılım geliştirici, sistem sorumlusu veya benzeri bir pozisyonda görev alan çalışanlar yerine getirmeye çalışmaktadır. Ancak bu çalışanların asıl uzmanlık alanları veritabanı yönetimi üzerine olmadığı için bir süre sonra veritabanı ve çalışan diğer sistemlerle ilgili sıkıntılar baş gösterebilmektedir.

Veritabanı yöneticisi bulundurmayan şirketlerde zaman içerisinde kaçınılmaz olarak performans, güvenlik, yedeklilik, yüksek erişilebilirlik, felaketten dönme senaryoları gibi konularda problem yaşanmaktadır. Bu yaşanması muhtemel problemler de şirketin güvenilirliğini, rakiplerle yarışma gücünü, sistemin işlevselliğini etkilemekte ve hatta DBA masrafından kaçınmaya çalışan firmaya ek maliyet ve masrafların oluşmasına sebep olmaktadır.

Peki Biz Ne Yapıyoruz ?

Firmalara uzaktan bağlantı sağlayarak gerekli bakımlarınızı , problemlerinizi ve rutin süreçlerinizi profesyonel ekibimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Bu hizmet kapsamında şirketler veritabanlarını kendi bünyelerinde normal bir şekilde kullanabilmektedirler.

RDBA hizmeti, şirketlerin ihtiyaçlarına göre ve o anki sistemlerin sağlık durumuna göre firma bazlı analizler doğrultusunda günlük,haftalık ve ya aylık olarak bağlantı planları oluşturularak süreçler oluşturulur.

Uzaktan Veritabanı Yöneticisi (Remote DBA) hizmetimiz ile şirketiniz tam zamanlı DBA çalıştırma maliyetine katlanmadan, aylık belirli bir periyotta ve saatlik sürelerde uzaktan bağlanılarak sistemin akışının izlenmesi (monitoring), güvenlik problemlerinin giderilmesi, performans sorunlarının kaynağının tespit edilmesi / giderilmesi ve sistemin stabil bir şekilde çalışmasını sürdürmesinin sağlanması gerçekleştirilmektedir.

Maliyetleri Azaltmak 7X24 Destek SLA ‘lerin Belirlenmesi ve Sürelerin Kısaltılması
Hedeflerimizin başında maliyetlerin azaltmak amacımızdır. Uzman kadromuzla 7 gün 24 saat destek veriyoruz.SLA ‘lerinizi düzenleyip ve belirleyip hedeflenenden daha kısa sürelere ulaşmak.