SQL SERVER ERROR CODE : 1814

Merhaba Sevgili Arkadaşlar ,

Bu gün sizlere SQL SERVER da karşılaştığım nadir hatalardan bahsedeceğim.

Senaryomuz şöyle olsun; SQL Servis lerinizi bir işlem için Stop ettiniz ve daha sonra start etmeye kalktığınızda hata alıyorsunuz.

Bu şekilde Configuration Managera gittiğiniz zaman Service ‘leri başlatmaya kalşktığınız da başlamayıp Error Log ları incelemenizi söyleyen message box ile karşılaştınız. Daha sonra Başlat -> Search -> Services yazdınız ve Windows Servis lerine gittiniz oradan Servisi start etmeye çalıştığınız da Error Code : 1814 hatası aldınız ve gidip error message larına baktığınız da TempDB nin çalışması için yani açılışta TempDB yi taşıyacak Disk in yetersiz olduğunu gördünüz.

Böyle bir durumda yapacağınız işlemler bellidir. Ya TempDB yi bulundurduğunuz Diskte ki gereksiz verileri silip alanı genişleteceksiniz yada farklı ve geniş bir Disk e TempDB nizi taşıyacaksınız.

1814s-300x120

 

ykkrtvzt

One Reply to “SQL SERVER ERROR CODE : 1814”

  1. Instead of copying or printing out the list of all the error codes, you can also get it by running the command “net helpmsg xyz” where xyx is the exit code. For example, typing in net helpmsg 31 at a cmd prompt will return the message ‘A device attached to the system is not functioning. I find it easier to execute the error code straight from a cmd prompt so I do not have to look for a list.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *